x
yukari
2015 Aralık 11

İş Yerinde Yeme İçme Alışkanlığı Nasıl Olmalıdır?

Kariyer yapan ve iş hayatına atılan kişilerin karşılaştıkları en büyük sorunlardan biri de beslenme düzenidir. Özellikle ofislerde hareket edilmeden yapılan ve enerji harcanmayan işlerde beslenme durumu daha önemlidir. Hareketsiz bir yaşam tarzı beraberinde sağlıksız bir vücudu getirmektedir. Buna bağlı olarak kilo alma durumu da ortaya çıkacaktır.

Devamını okuyunuz...
2015 Aralık 11

Ofis Masasının Olmazsa Olmazları

Bir ofis masasının olmazsa olmaz özellikleri arasında farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu anlamda ilk örneğimiz en iyi ofis masalarının arkasının duvara dönük olmasıdır. Bunun yanında cama yakın ofis masaları tercih edilmelidir. Sadece sırtının duvara dönük olması yeterli olmayabilir. Kişinin kendini rahatlatması için güzel şeyler de görmesi gerekir. İç açıcı bir manzara bunlardan en önemlisidir.

Devamını okuyunuz...
2015 Mart 04

Çay’a Kahve’ye Kaç Şeker Atılmalı ?

Çay’a Kahve’ye Kaç Şeker Atılmalı ?

Bildiğiniz üzere toplumumuz çayı çok seven bir toplumdur. Bizler millet olarak sabah kahvaltı da çay, iş yerinde, eve misafir geldiğinde veya gece otururken sürekli çaya bağlı bir milletiz. Çay içmek sorun değildir ama sorun olan çocukluğumuzdan beri alışkanlık hale gelmiş olan çayı şekerli içmektir. Dışarıda bir çay bahçesi ya da bir cafe’de oturup çay istediğimizde bardağın yanında 2 tane şeker gelmektedir. Evde ise ağzına kadar dolu şeker tabakları durmaktadır. Dışarıda daha lüks bir yere gittiğimizde çay yanında tatlı bir şeyler gelmektedir. Yani çay bizim için bir şekerdir.

Bu durum kahve içinde aynıdır. Genel olarak orta şekerli Türk kahvesi içeriz ve yanında da bir çikolata olur.

Kahveler ve çaylar şeker ile bu kadar birbirine yakınken gün içinde kahve ya da çay içerken ne kadar şeker kullandığınızı hesaplayın. İsterseniz gelin bunu birlikte hesaplayalım.

Günde yaklaşık olarak 7-8 bardak çay içip birkaç bardak da türk kahvesi içiyorsanız toplam da 15-20 arası küp şeker kullanmış olursunuz. Bu şekilde şeker kullanıma devam edersek ayda 450-500 arası yılda ise 6000-6500 arası küp şeker kullanmış oluruz. Siz olayın farkında olmasanız da ufak bir küp şeker yüzünden kaloriyi fazladan aşmış olursunuz.


Devamını okuyunuz...
2014 Aralık 23

Pahalı pil mi ? Ucuz pil mi ?

Piller günlük hayatımızın vazgeçilmez aletlerine enerji sağlıyor. Peki ya bu uçsuz bucaksız pil dünyasında doğru seçimi nasıl yapabiliriz? Ünlü markaların kaliteli pilleri uzun ömür sunuyorlar, fakat oldukça pahalılar.

Devamını okuyunuz...
2014 Eylül 10

Anaokulu Fiyatları Cep Yakıyor !

ANAOKULU FİYATLARI CEP YAKIYOR

Okul öncesi eğitim, çocukların geleceği için olmazsa olmazların arasında ilk sırada yer alıyor. Eğitimciler, çocuğun okul öncesi eğitim almalarının geleceğe ilk adımın başlangıcı olduğunun altını çiziyor. Çocuklarının geleceği için iyi bir eğitimin şart olduğunu düşünen ailelerin kesenin ağzını açmaları gerekiyor.

Devamını okuyunuz...
2014 Eylül 02

Çocuğunuz Okula Hazır Mı ?

Okulların açılmasına haftalar kala aileleri telaş sardı. Okul heyecanı çocuklardan daha çok aileleri tedirgin ediyor. Ebeveynlerin akıllarından çıkmayan sorular ise şu şekilde sıralanıyor;

Çocuğum okula alışabilecek mi? Tepkileri ne olacak? Tek başına kendini idare edebilecek mi? Arkadaşlarıyla anlaşabilecek mi? Paylaşımcı olacak mı?

Devamını okuyunuz...
2014 Ağustos 27

Yazıcı seçerken dikkat !

Malum devir aslında lazer yazıcı yani tonerli yazıcı devri. Ancak günümüzde hala mürekkepli kartuş kullanan yazıcılar mevcut ve tüketimi azımsanmayacak düzeyde. Bu yazıcıların tercih edilmesinde aslında renkli baskı(fotoğraf) kalitesi rol oynadığı kadar fiyatlarının düşük olmasıda çoğu kişiyi cezbediyor. Neredeyse orjinal kartuş fiyatına bu tip yazıcılardan almak mümkün.

Devamını okuyunuz...
2014 Haziran 18

Fotokopi kağıdı seçimine dikkat !

Fotokopi kağıtları ofislerde, okullarda ve şirketlerde en fazla kullanılan malzeme durumundadır. Elbet kağıdın maliyetinden çok daha önemli olan husus üretim amacıyla kullanılmış olan ağaçlardır. Kullanıcılar kağıtlar konusunda çok savurgan olabilmektedirler. Bu problem gezegenimiz ve işletmemiz açısından da büyük bir problemdir. Bunun için kağıt kullanımında daha dikkatli ve özenli olunması gereklidir.

Devamını okuyunuz...
logo Büroma A.Ş. (c) 2012 Her hakkı saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz. Sitede yer alan görseller üretici firmalara aittir ve lisanslıdır. Her türlü soru, şikayet ve önerileriniz için 444 4 715 'den bize ulaşabilirsiniz.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.